Kingpin Best Deals

Garnier Czysta Skóra 3w1 – płyn micelarny

Dziś „nadrabiamy zaległości”, czyli moja recka: Czysta Skóra 3w1 – płyn micelarny dla cery tłustej ze skłonnością do niedoskonałości od Garniera.

Płyn micelarny Garnier otrzymałam do testowania jako jedna z ekspertek ofeminin.pl. Nie byłam jedyną testującą, opinie innych możecie sobie przeczytać właśnie na ofeminin.pl.

Na poczatek, zwyczajowo, „słowo od producenta”:

Pierwszy od Garniera płyn micelarny 3 w 1 dla cery tłustej ze skłonnością do niedoskonałości. To prosty sposób, aby łagodnie usunąć makijaż i oczyścić całą twarz (w tym oczy i usta) w jednym geście i bez pocierania. Cera jest czysta, odświeżona i widocznie zmatowiona.

A jak płyn sprawdził się u mnie?

Chyba powinnam zacząć od tego, że normalnie myję twarz żelami, gdyż nie lubię oczyszczania wacikami – to zajmuje zdecydowanie więcej czasu, jest delikatnie mówiąc „upierdliwe”, jak dla mnie. Zazwyczaj też – po mleczkach, płynach czy tonikach – pozostaje mi na twarzy uczucie tłustości bądź odwrotnie – napięcia…

Jednak z okazji testów dla ofeminin postanowiłam, że odstawię swoje żele i skrupulatnie przetestuję oczyszczanie mojej twarzy wyłącznie płynem micelarnym Garnier…

Więc jak było?

PLUSY:

  • Płyn jest bardzo przyjemny i świeży, mimo iż zupełnie bezzapachowy (duża zaleta).
  • Bardzo dobrze radził sobie ze zmyciem makijażu, choć (zwłaszcza przy tuszu) zajmowało to zdecydowanie wiecej czasu niż mogłabym sobie tego życzyć.
  • Po zmyciu makijażu nie miałam ani uczucia tłustej wartstwy na skórze, ani jej ściągania czy pieczenia 🙂 – duży plus!
  • Płyn jest delikatny, ale w przypadku dostania się do oczy można odczuć bardzo niewielkie pieczenie… mnie się zdarzyło, wlazło mi do oczu, popiekło chwilę (delikatnie) i przestało :).
  • Przy oczyszczaniu płynem Garnier, po wchłonięciu jego nadmiaru, skóra jest przyjemnie miękka i gładka, a przy tym faktycznie matowa !
  • Nie zaobserwowałam co prawda zmniejszena się moich rozszerzonych porów, ale podczas 2 tygodni stosowania płynu Garnier moja skóra (z tendencją do pewnego przetłuszczania w strefie T) zachowywała się lepiej niż zazwyczaj i miałam mniej problemów z wypryskami itp.
  • Płyn jest niedrogi i w dużym opakowaniu – cena to ok. 18zł / 400ml – jak na takie duże opakowanie cena na 5!

Z pewnością więc można go polecić osobom ze skóra problematyczną i tłustą.

MINUSY:

  • Jeśli miałabym coś skrytykować, to byłoby to (paradoksalnie) bardzo duże opakowanie płynu. Z opisu wynika, że powinno wystarczyć na ok 200 zastosowań, a ważność płynu (po jego otwarciu) to tylko pół roku… mam wiec obawy, że mogę nie wykorzystać go w całości przed upływem daty wazności…

garnier1

Czy ja będę go używać?

Z pewnością tak, ale nieco inaczej niż „standardowo” – nie przekonałam się do demakijażu płynem micelarnym – nadal zajmuje to zbyt dużo czasu jak dla mnie. Ja będę go stosować bardziej jak tonik – po umyciu twarzy żelem, będę przecierać ją właśnie płynem micelarnym Garnier, przed nałożeniem kremu. To daje świetny efekt !

garnier - skład

Kingpin Best Deals

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 2 =

%d bloggers like this: