Geekowy wpis, czyli moje nałogi – część 1

Trochę to zajęło, ale chyba przyszedł czas na pierwsze wyznanie geekowe.

Tak, jestem ciut geekiem. I tak, jestem również trochę nałogowcem.

Dlaczego trochę? Bo tych nałogów nie ma wiele i nie są one stałe. Ale jak coś mi się strasznie spodoba, to oglądam, czytam, używam – do oporu, do obrzydzenia 😉 . Nie potrafię przestać i już 🙂 .

Tak miałam niedawno ze skandynawskimi kryminałami – jak przeczytałam pierwszy, to potem przez 6 miesięcy pożyczałam z biblioteki tylko kryminały i tylko skandynawskich autorów 🙂 . Zapewne powstanie z tego wpis, z jakąś moją top listą, niedługo.

I tak właśnie mam z … Minecraft-em. A dokładnie nie tyle z samą grą – jak pisałam wcześniej – rzadko gram, nawet w Minecraft… Chodzi o oglądanie innych osób, które grają.

Lubię przyglądać się rozgrywkom moich chłopaków, ale teraz rzadko mają czas i ochotę. A mnie Minecraft się podoba, chcę oglądać i chcę się dowiadywać jak najwięcej o nim, więc nie pozostało mi nic innego, jak poszukać sobie filmików na youtube.

bazadoikony-slightlygeekPoszukałam… trochę podpowiedział mi syn, trochę znalazłam sama, sprawdziłam naprawdę wiele kanałów polskich i zagranicznych i mam własną top listę, ostatecznie – najpierw moje najulubieńsze – po angielsku wyłącznie –  jednak nasi rodzimi youtuberzy nie są aż tak dobrzy :p :

  1.  ogólnie cała ekipa Yogscast – świetnie przemyślane let’s play-e z niezłymi scenariuszami, zabawnymi dialogami, przydatnymi informacjami, dla chcących poduczyć się gry;
  2. kurtjmac – facet, który postanowił, że przejdzie całego Minecrafta… przejdzie, w sensie maszerowania przez cały, generujący się na bieżąco świat… i tak idzie (i nagrywa) od paru… LAT!

A teraz już po polsku, tym razem kolejność przypadkowa, bo poziom uważam za porównywalny:

  1. JJayJoker – fajna seria Minecraftowa, na singlu, od samego początku Minecraft, czyli do Alpha !
  2. Husiek – kilka fajnych serii na singlu, facet jest całkiem niezły w te klocki, dość zabawny, wyraźnie też widać, że przygotowuje sobie jakieś scenariusze, to nie jest gra typu „zaloguję się i zobaczę co mi wyjdzie” 🙂
  3. MagdalenaMariaMonika (zwana przez siebie i innych „Madzikiem”) – niezła seria Minecraft na obcasach, parę fajnych let’s play-ów z innymi youtuber-ami;
  4. Sheo – sympatyczne serie na singlu i w kooperacji… no i jaki ten facet ma głos, marzenie 🙂

A dlaczego o tym piszę i dlaczego twierdzę, że jestem nałogowcem?

Dlatego, że od kilku miesięcy, codziennie sprawdzam aktualizacje playlist, które śledzę, codziennie oglądam filmiki z moich ulubionych serii od Yogscast 🙂 . Wszystkim innym w domu już się przejadło, parzą na mnie jak na wariatkę, a ja nic, tylko oglądam i oglądam… i uczę się Minecraft-a „na sucho”.

Na początku, to było niby po to, żeby lepiej poznać grę i mody, do prowadzenia strony i fanpage, ale teraz… teraz to wyłącznie dla własnej rozrywki i przyjemności, bo od paru tygodni z braku czasu strona leży odłogiem… Przyjemności, której nie potrafię sobie odmówić i codziennie spędzam parę godzin na oglądaniu let’s play-i :p .

A zatem przyznaję się niniejszym, oficjalnie – jestem nałogowym oglądaczem Minecraft-owych let’s play-ów. I polecam Wam polecane przeze mnie kanały :p

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. Zamiast TV mam komputer… czyli historia domu w moim domu :) | Slightly GEEK - […] który do niedawna służył mi gł…

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − one =

Kingpin Best Deals
%d bloggers like this: