Kingpin Best Deals

Gry komputerowe (PC) – gdzie kupować

Dziś – gry komputerowe.

„Temat rzeka”, który znam niejako z drugiej reki, gdyż sama nie jestem graczem, ale mam w domu 2 „nałogowców” – 1 dorosłego i 1 nastolatka 🙂

Sama raczej nie grywam, moje doświadczenia z grami sprowadzają się do sporadycznych sesji pasjansa czy Sapera na komputerze. Był krótki czas, kiedy grywałam w Sparkle – dostałam pełną wersję z jakąś gazetą komputerową, ale nigdy nie doszłam daleko w grze, bo mnie nudziła. Najdłużej grywaną we mnie grą było Diamond Mine, ale ją również porzuciłam. Miałam również krótki epizod z Candy Crush, na Facebooku, ale dość szybko się poddałam, bo denerwowało mnie, że nie można było grać cały czas, tylko trzeba było dokupywać „życia” (nie do przyjęcia dla mnie) lub odczekiwać, aż odnowi się sesja…

Ostatecznie stanęło na tym, że jest 1 gra, w która grywam, choć bardzo sporadycznie, zdecydowanie bardziej wolę oglądać jak grają w nią moi Panowie, lub oglądać cudze let’s play-e na YouTube: Minecraft!

Jednym słowem – gracz ze mnie żaden, ale ponieważ tak się składa, że nie tarzam się w pieniądzach, a  moi Panowie ciągle chcą nowych gier, zaczęłam poważniej się interesować tym gdzie gry kupować, żeby zapłacić mniej lub wcale, a przy okazji, żeby może nie dokładać na półki kolejnych pudełek z grami 😉

A zatem, gdzie kupuję?

Po pierwsze – prawdziwe, legalne konto Premium do Minecraft kupić można tylko tu: https://minecraft.net/store/minecraft. Nota bene, jeśli komuś gra się podoba (a mnie tak – uważam, że to najlepsza gra na rynku, od lat!) to powinien dać temu wyraz płacąc za konto Premium, mimo iż zasadniczo można tez grać za darmo 🙂

Po drugie – jeśli ktoś chce pozbyć się zawalających półki pudełek z grami, polecam założenie sobie kont na: STEAM, ORIGIN, Uplay, GOG, ewentualnie na Battle.net i w podobnych serwisach.

Dzięki temu gry siedzą w sieci, a nie na półkach, zaś po każdej reinstalacji komputera ławo ponownie je zainstalować i nie trzeba się martwić, że zgubiliśmy czy zniszczyliśmy płytkę instalacyjną.

Dodatkową zaletą tych serwisów jest to, że bardzo regularnie organizują promocje i można trafić gry za dosłownie klika Euro, czy wręcz za darmo, jak na przykład na Origin czy na Steam.

Gdzie jeszcze można kupować okazyjnie?

Polecam akcje typu „humble bundle”, na przykład na: http://www.humblebundle.com/ czy http://www.indiegala.com/.

Jest także sporo sklepów internetowych, w których można kupić same klucze do gier, taniej niż całą grę z kluczem, warto szukać takich miejsc. Jednym z wielu takich sklepów jest na przykład Kinguin.

Nie ma jednego sklepu czy rozwiązania, które pozwalałoby kupić i mieć gry w 1 miejscu w sieci (każdy producent ma własną platformę), ale według mnie warto szukać okazji, bo można oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy 🙂

Po trzecie, czy czwarte, a może to powinno być pierwsze (?),  warto uzbroić się w cierpliwość i … NIE kupować nowości – po paru miesiącach nawet najdroższe gry potrafią stanieć o 50% czy więcej! Często pojawiają się również okazje polegające na dokładaniu gry do zakupu nowego komputera, czy podzespołów, więc można upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, jeśli macie przed sobą wymianę czy rozbudowę sprzętu.

A jeśli ktoś ma odrobinę czasu i zacięcia (jak ja) – polecam szukanie konkursów w internecie. Bardzo często sklepy komputerowe (ale nie tylko one) organizują konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne gry. Mnie się udało na przykład wygrać Far Cry 3 w konkursie organizowanym przez sieć pizzerii, a  nowego Batmana, Assasin’s Creed i cośtam jeszcze w 1 ze sklepów komputerowych).

To z pewnością nie wyczerpuje tematu, możecie spodziewać się w przyszłości kolejnych wpisów dotyczących tego gdzie i jak zaopatrzyć się niedrogo lub za darmo, w fajne gry!

minecraft

 

Kingpin Best Deals

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

Trackbacks/Pingbacks

  1. Geekowy wpis, czyli moje nałogi – część 1 | Slightly GEEK - […] tak właśnie mam z … Mine…

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 4 =

%d bloggers like this: