Kingpin Best Deals

„Paramęt pikczers”, czyli mój box office na przedwiośniu

„Przedwiosenny” wpis typu „boxoffice” – moja lista, polecanych i nie polecanych, filmów oraz seriali.

http://messages.365greetings.com/quotes/famous-movie-quotes.html

http://messages.365greetings.com/quotes/famous-movie-quotes.html

POLECAM:
SERIALE:

 • Galavant – moje odkrycie, dzięki Wiedźmie na orbicie (thanks!) – cudowny, przezabawny serial, w konwencji musicalu, z olbrzymią dawką typowo brytyjskiego humoru. W każdym odcinku zaśmiewałam się do łez i nie mogę się doczekać (mam nadzieję, że się wydarzy) kontynuacji. REWELACJA!
 • 12 monkeys – serialowa adaptacja scenariusza jednego z bardziej „kultowych” filmów SF, pod tymże samym tytułem. Adaptacja, podkreślam, to nie jest wierna „kopia”, poszerzona tylko o dodatkowe wątki i sceny… Serial jest w toku. Oczywiście nie spotkamy tu ani Bruce Willis-a, ani Brada Pitt-a, ale muszę przyznać, że póki co serial „daje radę”. Nieźle trzyma klimat (momentami), czasem jest zupełnie inny, ale nadal ciekawy. Może jest trochę mniej dynamiczny niż sam film, ale tego się można było spodziewać, w końcu to serial. Szału nie ma, ale mnie się podoba i będę oglądać …
 • Shameless – w USA leci 5-ty już sezon amerykańskiej wersji brytyjskiego serialu (pod tym samym tytułem) – serialu, który (o dziwo!) w wersji amerykańskiej chyba podoba mi się bardziej niż brytyjski oryginał… to nie częste ;-). Amerykańscy Shameless-i, są lżejsi, bardziej zabawni, postacie wyraziste, ale chyba bardziej sympatyczne niż w wersji nakręconej dla angielskiego Channel 4. Zabawne, wciągające – bardzo lubię i mam zamiar oglądać kolejne odcinki i sezony… Polecam.
 • Hart of Dixie – wlaśnie zaczęło się nadawanie 4-tego sezonu serialu z gatunku, który określam zazwyczaj mianem „dla kucharek” i w moim wykonaniu to nie jest określenie pejoratywne 🙂 – damski, lekki, zabawny, bardzo sympatyczny. Losy nowojorskiej pani doktor, która zrządzeniem losu wylądowała na stałe, na bardzo różnym od NY, amerykańskim południu… strasznie sympatyczne oglądadło :).
 • Forever – nowy serial. Pierwszy sezon jest w toku. Serial który trzeba zakwalifikować jako … kryminalny, z odrobiną SF w tle… Dlaczego? Dlatego, że serial to historia koronera sądowego, który jest … nieśmiertelny :). I to nie jest żaden spoiler, dowiadujemy się tego już w pierwszym odcinku. Forever to fajne oglądadło z sympatycznymi bohaterami. Takie „Hart of Dixie” (patrz wyżej 🙂 ), ale nieco mniej kobiece… scenariusz nie oszałamia oryginalnością, ale skonstruowany jest nieźle, zaś główny bohater na tyle sympatyczny, że chce się śledzić jego losy (i pewnego starszego Pana, którego roli tu nie zdradzę, aby nie spoilować 😉 ) nie zważając na drobne niedociągnięcia serialu. Szczerze polceam.
 • How to get away with murder – bardzo fajny serial kryminalny! Bardzo fajny! Ciekawe podejście do tematu, fajny montaż, dużo zwrotów akcji. Niezłe role aktorskie – mamy bohaterów i symatycznych i takich których zdecydowanie nie polubimy, ale z pewnością nie będziemy wobec nich obojętni… Bardzo mi się podoba, zakończył się właśnie pierwszy sezon… i widać, że ma być drugi. Bardzo liczę na to, że projekt nie „zdechnie” i drugi sezon się pojawi! Szczególnie polecam studentom prawa 😉 .

FILMY:

 • The Babadook – australijskie podejście do dreszczowca… inne niż amerykańskie, inne niż europejskie… wyraźnie inne kino, które mnie się spodobało… i niczego więcej nie napiszę, żeby przypadkiem nie zaspoilować komuś 🙂 .
 • Haute cuisine – francuski film – zazwyczaj omijam kino francuskie dużym łukiem, bo mi nie leży – ale ten obejrzałam, ba, nawet sama celowo go szukałam, bo zainteresował nie scenariusz – losy kucharki François Mitterrand-a. Spodziewałam się sporej dawki doznań kulinarnych i nie rozczarowałam się. W ramach „bonusu” dostałam również bardzo sympatyczną głóną bohaterkę oraz wcale nie najgorszy scenariusz… Podobało mi się, polecam jako lekki film. Najlepiej oglądać zaopatrzonym w coś do przegryzania 😉 .

NIE POLECAM:

FLIMY:

 • Into the woods – spodziewałam się czegoś oryginalnego i taki ten film był… ciekawe połączenie kilku bajek, niezłe role, dość lekkie i zabawne dialogi… konwencja musicalu też w sumie nie była zła… i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie… gdyby nie nachalna indoktrynacja Disneya – zupełnie nie na miejscu według mnie. Bo dialogi i scenariusz przygotowane są ewidentnie z myślą o starszym widzu, film oceniam jako lekką wersję bajki, dla dorosłych raczej niż dla dzieci, zwłaszcza tych małych. A na koniec „zonk” – strasznie „gryząca” indoktrynacja, nachalne wkładanie nam (dorosłym, serio?) do głowy różnych przekazów celowanych z kolei w małe dzieci… bardzo mi się to gryzło, zepsuło kompletnie stosunkowo fajny film…
 • Alien Outpost – utrzymany w konwensji paradokumentu film, który w zasadzie miał być SF-em, ale jest… sama nie wiem czym… Tak czy siak – ani dokument „wojskowy”, ani tym bardzie SF… nudne, długie, sztuczne dialogi, słabe role… obych w zasadzie ciężko „uświadczyć” 😉 … waste of time 🙁
 • Under the skin – wiązałam z tym filmem spore nadzieje, liczyłam na fajne kino… zamist tego – nuda, dłużyzny, niezrozumiałe dla mie zabiegi artystyczne… rola Scarlett Joansson też nie powala… strata czasu według mnie.

SERIALE:

 • Penny dreadful – scenariusz brzmiał świetnie, fajna obsada… liczyłam na niezłe oglądadło na przedwiosenne wieczory. I taki był na początku, oryginalne splecenie różnych znanych historii w jeden scenariusz, dość lekki, z niezłym wiktoriańskim klimatem, całkiem fajnymi rolami Timothy Daltona czy Evy Green… Niestety, po kilku odcinkach zrobił się jak dla mnie nużący… coraz mniej oryginalny, nie ratowały go już, podobające mi się na początku, ciekawe wplecenia wątków z różnych dzieł literackich … znudził mnie i nie dokończyłam… nie twierdzę, że to całkowita strata czasu, ale zdecydowanie zmarnowana szansa – bardzo żałuję, bo miał u mnie spore szanse na hit 🙁

Co poza tym?

Na mojej liście wyczekiwanych pojawiło się kilka nowych pozycji, zachęcam do śledzenia tablicy 🙂 – wrzucam tam ciekawe według mnie filmy i seriale, z datami ich „release”.

Kingpin Best Deals

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

2 komentarze

 1. Ale fajne zestawienie. Na pewno skorzystam z części propozycji 🙂

  Post a Reply
  • Cieszę się i polecam na przyszłość – to jest/będzie cykl wpisów 🙂

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =

%d bloggers like this: