Podkłady mineralne Amazon Gold od Pixie Cosmetics

Nadszedł czas na recenzję. Będzie prawdopodobnie nieco inna, niż recenzje pozostałych testerek, gdyż dla mnie przygoda z podkładami Pixie Cosmetics Amazon Gold Mineral Foundation, to pierwsze zetknięcie z podkładami mineralnymi – nigdy ich nie próbowałam wcześniej.

pixie1Jak wypadło? Wypadło „interesująco” 🙂 .

Zaczęło się od tego, że musiałam odpytać moją Z., która jak wiem używa podkładów mineralnych, jako mniej zapychających i lepszych dla cery z problemami, jak to cudo w ogóle stosować.

Dowiedziałam się, że powinnam mieć specjalny pędzel (na szczęście okazało się, że mam w swoje ogromnej kolekcji, taki który się nada), a poza tym powinnam obejrzeć parę filmów na YT, aby dowiedzieć się, „jak się to je”. Grzecznie obejrzałam filmiki i ruszyłam do testowania.

Zaczęłam od wykonania pierwszego w moim życiu swatch-a. Jak wyszło – widać – nie znam się, a focie robiłam… telefonem :p . Ale zrobiłam, wiec ujawniam wstrząsający rezultat moich wysiłków. Specjalnie zrobiłam zdjęcie w świetle dziennym oraz w świetle sztucznym, aby było widać różnicę w kolorze… Niedużą (za to spory plus), ale jednak. Widać też, że moja dłoń jest znacznie ciemniejsza od kolorów podkładów, ale tylko ręce mam opalone,  więc specjalnie wybrałam jasne podkłady, żeby pasowały do mojej karnacji…

Kolory na zdjęciach, to licząc od góry w dół: Almond Milk, Dune, Song of Summer.

Potem zabrałam się do nakładania. rezultaty można zobaczyć na zdjęciach – podkład jest rzeczywiście dość mocno kryjący.

Samo nakładanie okazało się da mnie szokujące – potwornie się to pyli, pół siebie i pół łazienki miałam obsypane pyłkiem… Poza tym, jak w przypadku bardzo mocnego pudrowania – wszelkie niedoskonałości i pierwsze zmarszczki podkreślone – puder/podkład wchodzi w każdą mikroskopijną nawet zmarszczkę czy por… nie tyle zakrywa, co podkreśla … nie spodobało mi się ani trochę.

Jeśli chodzi o trwałość, to niestety podkłady nie są specjalnie skuteczne – szybko zaczynają się ścierać. Na plus mogę dodać, że nie zmieniały koloru (to co mi na twarzy zostało w ciągu dnia 😉 ) pod wpływem ciepła i upływu czasu… Ale zdecydowanie straciły na intensywności, bo po prostu się starły.

Tu chciałabym zaznaczyć, że wszystko co napisałam dotyczy moich wrażeń ze stosowania podkładu mineralnego jako takiego, a nie konkretnie Pixie Cosmetics.

Co do podkładów Amazon Gold Mineral Foundation od Pixie Cosmetics to w mojej opinii są one:

PLUSY:

 • duża gama kolorów, co więcej kolory podkładów w rzeczywistości sa bardzo wiernie oddane na ulotce, więc można (IMHO) bezpiecznie wybierać kolor z ulotki;
 • dość mocno kryjący;
 • nie zmienia koloru w ciągu dnia, pod wpływem ciepła itp.

pixie1

Negatywów (dla kogoś, kto lubi i używa podkładów mineralnych) raczej nie zaobserwowałam, ale od razu zaznaczam, że miałam do dyspozycji 3 niewielkie próbki, więc nie mogłam sprawdzić jak działają one na dłuższą metę, czy zapychają pory, czy powodują problemy ze skóra itd.

Ogólnie – podkłady Pixie Cosmetics wydają się całkiem niezłe, czy warto w nie zainwestować będzie zależeć według mnie wyłącznie od ich ceny, która o ile mi wiadomo nie jest jeszcze znana, więc podkłady lądują na moim blogu w kategorii Neutralnie.

A jakie jest moje zdanie o podkładach mineralnych, jako takich?

To nie moja bajka. Nie mam zamiaru już nigdy więcej opylać się od góry do dołu, nie mam zamiaru spędzać paru minut, żeby nałożyć toto precyzyjnie na twarz, tylko po to aby uzyskać, może i aksamitny, ale jednak efekt suchej skóry z podkreślonymi zmarszczkami, których normalnie nie widzę…

Ja pozostaję przy podkładach we fluidzie 🙂 .


Niedawno zostałam jedną ze szczęśliwych testerek nowej marki kosmetyków mineralnych Pixie Cosmetics!

pixie1

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

4 komentarze

 1. Na zdjęciach, gdzie są 3 paski na dłoni, jakie to są kolory? Mogłabyś podpisać?

  Post a Reply
  • Jak tylko wyzdrowieję na tyle by siąść do kompa i sprawdzić zdjęcie – dodam opisy 🙂

   Post a Reply
  • Podpisałam na wpisie, ale dodam jeszcze tu:
   Kolory podkładów na zdjęciach, licząc od góry w dół to: Almond Milk, Dune, Song of Summer.

   Post a Reply
  • 5-ty akapit recki, zdanie tuż nad zdjęciem (zarówno na prezentacji przesyłki jak i na „swatchach kolejność jest ta sama): „Kolory na zdjęciach, to licząc od góry w dół: Almond Milk, Dune, Song of Summer.” 😉

   Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 3 =

Kingpin Best Deals
%d bloggers like this: