RIP Minecraft ?

Niedawno (10 września) na fanpage FB wspominałam o plotce, która pojawiła się na rynku, a dotyczyła potencjalnego przejęcia Mojang przez Micorsoft.

Niestety wczoraj okazało się (zgodnie z moimi przewidywaniami), że to nie jest tylko plotka… Microsoft kupił Mojang za niebagatelna kwotę 2,5 … MILIARDA dolarów.

Moje przewidywania ;-)

Moje przewidywania 😉

Co to oznacza dokładnie? Na razie nie wiadomo. Nie wiadomo co będzie z moja ulubiona gra – Minecraft, nie wiadomo co będzie z innymi projektami Mojang.

Na razie mamy tylko oficjalny komunikat na stronie Mojang, z którego niewiele wynika…

Za to społeczność Minecraft jest załamana, komentarze na oficjalnym fanpage pokazują, że gracze nie spodziewają się niczego dobrego po tym przejęciu. Ja również jestem podobnego zdania.

2,5 mld dolarów, to gigantyczna kwota, Microsoft będzie musiał jakoś „odzyskać” te pieniądze… Spodziewam się więc zmian w licencjonowaniu gry, spodziewam się wprowadzenia mikropłatności, spodziewam się dokładania Minecrafta za free do Xbox-a (żeby tylko zwiększyć sprzedaż konsol) , albo może przygotowania Windows 9 „Minecraft Edition” ? 😉

Wszystko jest możliwe, ale ani ja, ani nikt inny chyba nie spodziewa się „różowej” przyszłości dla Minecraft… a szkoda, bo to był niezwykły, wyjątkowy i unikalny projekt i cała jego siła była w tym, iż był otwarty… każdy mógł grać (również za free), każdy mógł kodować, przygotowywać mody, tekstury, shadery… Teraz prawdopodobnie te możliwości znikną. Obym się myliła, ale to nie tylko moje zdanie…

Obym się myliła…

RIP Minecraft 🙁

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × five =

Kingpin Best Deals
%d bloggers like this: