Świąteczne szaleństwo czas zacząć ;-)

Dziś mały wpis, nieco nietypowy. Zainspirowała mnie do niego sąsiadka z Kępy, z którą niedawno rozmawiałam o prezentach i odkryłam, że nie wiedziała iż są na rynku kalendarze adwentowe … bez czekoladek 🙂 .

Pomyślałam więc, że może jest więcej osób, które o tym nie wiedzą, dlatego podrzucam pomysły na alternatywne kalendarze, ale te kupne, nie własnoręcznie robione:

DLA DZIECI:

Zamiast mniej lub bardziej „badziewnego” kalendarza, z mniej lub bardziej niesmacznymi czekoladkami, można dzieciakowi kupić kalendarz innego typu.

OK, to jest znacznie większy wydatek (minimum 40 zł,a  często – na przykład Lego Star Wars – cena zbliża się do 200 zł), a kalendarze z czekoladkami w supermarkecie można trafić już od kilkunastu złotych, ale są one brzydkie, a czekoladki mają niesmaczne.

Zaś to co ja podrzucam nie zepsuje zębów i zostanie na znacznie dłużej, więc radość będzie znacznie większa – mój syn przez parę lat dostawał takie i za każdym razem był zachwycony… i klocki mamy nadal 🙂 .

 • Kalendarz adwentowy LEGO (Lego City, Lego Friends, Lego Star Wars i inne)
 • Kalendarz adwentowy Playmobile
 • Kalendarz adwentowy Barbie
 • Kalendarz adwentowy Hot Wheels
 • Kalendarz adwentowy Mega Blocks

i wiele, wiele innych – wystarczy w Google wpisać frazę „kalendarz adwentowy” i dodać nazwę firmy, albo zabawki, a znajdziecie masę propozycji nie zawierających czekoladek 🙂

 

DLA KOBIET:

Pojawiły się tak naprawdę w tym roku, wcześniej były raczej nie do dostania w Polsce. Niestety taki kalendarz to wydatek powyżej 100 zł, ale sądzę, że warto, każda kobieta z pewnością się ucieszy z „całomiesięcznej” niespodzianki 🙂 .

 • Kalendarz adwentowy z kosmetykami L’Occitane
 • Kalendarz adwentowy z kosmetykami The Body Shop
 • Kalendarz adwentowy z kosmetykami Ciate
 • Kalendarz adwentowy z kosmetykami Babor
 • Kalendarz adwentowy z kosmetykami Douglas
 • Kalendarz adwentowy z kosmetykami Benefit

DLA FACETÓW:
Póki co nie znalazłam żadnego „gotowego”, trzeba robić samemu 🙁  .

I podobno, taki jest najlepszy 😉 .

pobrane (6)

Uważam, że to zdecydowany błąd, że nie ma kalendarzy dla facetów … potrafię sobie wyobrazić całkiem fajne, ale … nie będę podpowiadać nikomu, może zabiorę się za produkcję? 😉

Znalazłam za to kalendarze dla … pupili 🙂

DLA KOTÓW / PSÓW:

Zawierają na ogół smakołyki dla psów/kotów i niewielkie zabawki. O ile dobrze pamiętam to kosztują na ogół około 20-50 zł.

 

Miłego polowania 🙂

 

P.S. Znalazłam dziś jeszcze kilka innych kalendarzy „dla Pań”, więc dorzucam:

Author: slightlyGEEK.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =

Kingpin Best Deals
%d bloggers like this: